אירועי תרבות וערבי הקראה

כתבו עלינו

insider-hadkeren

אירועים

ערב לסדרת נתיבים מיסטיים בבית ביאליק

14/4/2016|0 Comments

יום חמישי 14.4.2016, שעה 20:00, בית ביאליק, רחוב ביאליק 27 תל-אביב הערב מתחקה אחר מקום המפגש בין שלוש הדתות הגדולות, יהדות, נצרות ואסלאם, דרך שימוש בספרי הסדרה "נתיבים מיסטיים". באירוע נעסוק במטאפורת "הטירה הפנימית" כמייצגת את האיחוד האינטימי בין הנשמה לאלוהים במעמקי הלב, מקום המתואר בספרות המיסטית של הדתות השונות והמדגיש את הרובד האנושי-אוניברסלי שבחוויה המיסטית.

ערב השקה באווירה מיסטית לספר הטירה הפנימית

21/12/2015|0 Comments

התחקות אחר הספר ״הטירה הפנימית״, שנכתב בספרד במאה ה-16 כספר אוטוביוגרפי המתאר את החוויה האקסטטית האינטואיטיבית שחוותה תרזה מאווילה והמאפשר לקורא להיכנס למימד תודעתי עשיר בצורה בלתי רגילה. בערב נפגוש את דמותה הרבגונית של תרזה מנקודות מבט שונות - זו ההסטורית, הדתית וגם על תפקידיה השונים - כאישה, כנזירה, כמדריכה ובעיקר כאדם שמחפש כל העת את המפגש האינטימי עם אלוהים.

בלוג

האנתרופולוגיה של הטירה הפנימית מאת תרזה מאווילה | ד"ר מרסדס רוביו

29/12/2015|0 Comments

מאת ד"ר מרסדס רוביו, מכון פוליס לשפות ולמדעי הרוח בירושלים קראתי את הספר הטירה הפנימית [...]

איך חוגגים חירות פנימית בפסח?

31/3/2015|1 Comment

בכל שנה אנו חוגגים את חג הפסח שמסמל את היציאה מעבדות לחירות של עם ישראל, את הצעד הראשון בדרך לארץ המובטחת. מעבר לסיפור ההיסטורי מסתתר בחג הסיפור הפנימי שלנו והאפשרות של כל אדם לצאת מעבדות לחירות פנימית.

על החינוך בפינלנד

11/10/2012|1 Comment

כיצד הפכה פינלנד ממדינה עם חינוך בינוני למדינה עם החינוך הטוב בעולם? מסמך מרתק על מדינה שהשכילה והעיזה לערוך שינוי יסודי במערכת החינוך שלה.